LOGO klub europejski 2014Od września 2013 roku znów wznowiliśmy spotkania Klubu, który zyskał nowych członków ze szkoły podstawowej, jak również z gimnazjum. Podczas cotygodniowych spotkań pracujemy na europejskiej platformie edukacyjnej eTwinning, gdzie wraz z naszymi rówieśnikami z czeskiej szkoły w Kralupach pracujemy nad kolejnym projektem. W tym roku szkolnym tematem projektu „Let’s meet at school” są nasze szkoły. Pierwsze spotkania przybliżyły nam nowych kolegów, z którymi korespondujemy przez eTwinning.net. Wymieniamy się tam informacjami dot. swoich upodobań i zainteresowań, jak i informacjami dot. naszych szkół. Dzięki pracy nad projektem dowiedzieliśmy się czym różnią się systemy edukacyjne w obu krajach.

Przed świętami Bożego Narodzenia stworzyliśmy projekt przedstawiający różnice pomiędzy świętami w Polsce i Norwegii. Można go nadal zobaczyć na gazetce obok sali 314.

Pracowaliśmy również nad prezentacją PowerPoint dotyczącą naszej szkoły. Umieściliśmy w niej wiele zdjęć i informacji, które z pewnością spodobały się naszym czeskim kolegom. Oni również przygotowali prezentację, która była przez nas oglądana i omawiana na jednym ze spotkań Klubu Europejskiego. Obie prezentacje można obejrzeć w zakładce Klubu.

Obecnie pracujemy nad prezentacją dotyczącą Ukrainy. Każdy z nas przygotowuje informacje dotyczące tego kraju. Mamy nadzieję, że ta prezentacja będzie równie ciekawa jak poprzednia, w którą włożyliśmy dużo pracy.

Poza tym, nasza koleżanka Magda Tatko opracowała nowe logo Klubu, które bardzo nam się spodobało :)

Członkowie Klubu Europejskiego

 

Tuesday the 31st. . Joomla 3.0 Template.