IMG 540631 października odbył się w naszej szkole Recytatorski Konkurs Jednego Wiersza dla klas I – III. Celem było wyłonienie trzech najlepszych recytatorów z klas młodszych, którzy będą reprezentowali nasza szkołę w XXXIII Jesiennym Gorlickim Konkursie Recytatorskim Poezji Jednego Wiersza organizowanym przez Gorlickie Centrum Kultury w Gorlicach. W konkursie wzięło udział 21 dzieci wyłonionych poprzez klasowe eliminacje.

 

Ia: Natalia Szczocarz – Dorota Gellner „Rozmowa z fortepianem”
Zuzanna Żrałka – Julian Tuwim „Dwa wiatry”
Artur Pisz – Dorota Gellner „Co za licho”
Ib: Nikodem Cisowski – Hanna Niewiadomska „Ośla ławka”
Aleksandra Orlof – Ludwik Wiśniewski „Przyjaciele zajączka”
Wojciech Grzywa – Aleksander Fredro „Małpa w kąpieli”
Ic: Nicole Godek – Danuta Wawiłow „Zapach czekolady”
Natalia Konopka – Jan Brzechwa „Żuk”
IIa: Laura Zasadni – Jan Brzechwa „Chory muł”
Kamila Przybyłowicz – Agnieszka Frączek „Chmury”
Rafał Woźniak – Julian Tuwim „Rycerz Krzykalski”
IIb: Aleksandra Świerz – Danuta Wawiłow „Jak tu ciemno”
Julia Słota – Agnieszka Frączek „Miss Stonoga”
Martyna Gugulska – Jan Brzechwa „Na straganie”
IIIa: Julian Kobus – Jan Brzechwa „Sum”
Alicja Białoń – Ludwik Jerzy Kern „Dwa jeże”
Oliwia Romaszko – Jan Brzechwa „Sroka”
IIIb: Mateusz Świder – Jan Brzechwa „Rozmawiała gęś z prosięciem”
Wiktoria Siwek – Julian Tuwim „Słoń Trąbalski”
Oliwia Gruca – Jan Brzechwa „Michałek”
Recytację dzieci oceniała komisja w składzie: mgr Małgorzata Świerz oraz mgr Katarzyna Fiega, a wysłuchało jej 170 uczniów klas I-III SP. Zadanie było bardzo trudne, ponieważ dzieci prezentowały wysoki poziom, ciekawie interpretując wybrane wiersze. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Wyróżnieni zostali Aleksandra Świerz z klasy IIb, Aleksandra Orlof i Wojciech Grzywa z klasy Ib, którzy zachwycili zebranych swoją recytacją. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za wyróżnionych trzymamy kciuki na powiatowym etapie konkursu!

Ewa Chrzanowska

Thursday the 29th. . Joomla 3.0 Template.