20181026 094008Mądry kierowca niech zawsze pamięta, i na co dzień i od święta, promil nie jest przyjacielem tylko do złego kusicielem! Jazda wtedy niebezpieczna, odłóż ją nawet jeśli jest konieczna! – takim hasłem dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 przypominały kierowcom, aby nie wsiadali za kółko po spożyciu alkoholu.
Akcja rozpoczęła się od przedstawienia podczas którego dzieciaki wystawiły specjalnie przygotowaną bajkę profilaktyczną. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla oraz pan Piotr Gajda pracownik Urzędu Miasta.

Funkcjonariusze przeprowadzili krótkie zajęcia edukacyjne z najmłodszymi. Po zajęciach i przedstawieniu przedszkolaki udały się na ul. Hallera, gdzie wraz z Policjantami zatrzymywały przejeżdżających kierowców by wręczyć im ulotki akcji. Dzieci przypominały też kierowcom by nigdy nie prowadzili po spożyciu alkoholu oraz nigdy nie pozwolili wsiadać innym. Wydarzenie zorganizowane zostało przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach programu "Profilaktyka i przeciwdziałanie uzależnieniom w 2018 r".
Agnieszka Gucwa

Sunday the 25th. . Joomla 3.0 Template.