20181016 095435W dniu 16 października 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Chleba. Tego dnia zawitały do nas dwie przemiłe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zagórzan. Wszystkie przedszkolaki miały okazję poznać i dotknąć różne rodzaje zbóż oraz dowiedziały się, jakie produkty z nich otrzymujemy. Smakowaliśmy wypieki z pobliskiej piekarni "Jubileuszowej Jedność". Zaprezentowano również historyjkę "Od ziarenka do bochenka", aby ukazać dzieciom całościowo proces wypieku chleba.

Co najważniejsze przedszkolaki mogły podpatrzeć, jak robi się ciasto na chleb według przepisu ich pradziadków. W międzyczasie Panie zaprezentowały ludowy strój Pogórzański oraz opowiedziały pokrótce o swojej działalności. Pani Zosia Jamro zaśpiewała przedszkolakom przepiękną pieśń ludową "Lipka", a dzieci w podzięce odśpiewały "W poniedziałek rano, kosił ojciec siano". Natomiast pani Basia Galas w czasie oczekiwania na chlebek umiliła dzieciom czas czytając bajkę. Dzieci wyraziły swoją wdzięczność wręczając własnoręcznie malowane karteczki z podziękowaniami.
Tego dnia w przedszkolu pachniało świeżym chlebem i domowym masełkiem, o które zadbała mama Zosi. Za wszystko serdecznie dziękujemy raz jeszcze obu Paniom i liczymy na dalszą współpracę.
Karolina Urbanowska

Monday the 26th. . Joomla 3.0 Template.