konkurs recytatorski 1823 października br. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się XXXVI Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza w kategorii I – klasy 0. Wzięło w nim udział troje naszych przedszkolaków z grupy sześciolatków: Anastazja Hojsak, Dominik Świątek i Michał Nowak.
Komisja konkursowa w składzie pani Teresa Klimek, pani Anna Nigborowicz i pani Barbara Fugiel po wysłuchaniu 16 prezentacji dzieci z całego powiatu gorlickiego, oceniając dobór repertuaru odpowiedni do wieku wykonawcy, sposób deklamacji, kulturę i wyrazistość słowa oraz ogólne wrażenie artystyczne, przyznała cztery wyróżnienia a w tym jedno dla naszego przedszkolaka Anastazji Hojsak.

Anastazja zdobyła to wysokie wyróżnienie recytując pięknie wiersz Jana Brzechwy „Żuraf i czapla”.
Ponadto nagrodę publiczności zdobył Michał Nowak sześciolatek z naszego przedszkola.
Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy pamiątkowe oraz nagrody książkowe. Organizator konkursu wraz z komisją oceniającą złożyli serdeczne podziękowania nauczycielom za trud włożony w przygotowanie dzieci biorących udział w konkursie oraz podkreślili wysoki poziom artystyczny wszystkich wykonawców.
Gratulujemy dzieciom tak wielkich osiągnięć na terenie powiatu oraz życzymy dalszych sukcesów!
Agnieszka Gucwa

 

Sunday the 25th. . Joomla 3.0 Template.