20171006 100641Miejskie Przedszkole Nr 8 przy MZS Nr 6 w Gorlicach od lat realizuje Program „Czytające Przedszkole” w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania dzieciom.
W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy akcję "Goście czytają - dzieci słuchają". Jej celem jest systematyczny kontakt dziecka z książką, który aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Warto wspomnieć, iż w dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

We wrześniu jako pierwsza oczarowała dzieci bajkową opowieścią nasza Pani Kierownik. Pani Maria Przetacznik zachęcała przedszkolaków, aby poprosiły swoich rodziców o codzienne wieczorne czytanie bajek do snu, tak jak właśnie ona czyni.
W październiku dzieci zaprosiły niesamowitego gościa. Pani Mariola Migdar, Radna Miasta Gorlice oraz Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Małopolska", odczytała przedszkolakom finał perypetii Julki, Kubusia i Wojtka. Książka "Gdzie jest słoneczko?" pisana rok temu przez gorlickich przedszkolaków niezmiernie zaciekawiła dzieci. W ogromnym skupieniu słuchały i przeżywały one losy bohaterów. Na koniec zadały kilka pytań, na które pani Mariola Migrad bardzo chętnie odpowiedziała.
Dziękujemy za skorzystanie z zaproszenia i poświęcony czas dzieciom.
Karolina Urbanowska

Thursday the 29th. . Joomla 3.0 Template.