20161130 103657 Książka ma ogromny wpływ na rozwój najmłodszych. Kontaktu ze słowem pisanym nie jest w stanie zastąpić nic innego. Czytające dziecko potrafi bawić się wyobraźnią, a przez to jest bardziej kreatywne i zainteresowane światem. Jednym z miejsc, w których króluje książka jest biblioteka, dlatego też nasze przedszkolaki w tym roku szkolnym systematycznie odwiedzały Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach jak i biblioteką szkolną.

Budzenie motywacji czytelniczych, przygotowanie dziecka do tego, by w przyszłości stało się czytelnikiem dojrzałym, zdolnym świadomie wybierać i oceniać książkę, obcować z dziełem literackim w sposób samodzielny, refleksyjny i twórczy to ważne i trudne zadanie. W jego realizacji bardzo pomaga nam współpraca z biblioteką obfitująca w różnorodne, atrakcyjne dla przedszkolaków i nieszablonowe działania. Cykliczne spotkania z książką wpłynęły na rozwój zainteresowań czytelniczych przedszkolaków, przybliżyły dzieciom literaturę dziecięcą i jej autorów. Nasi wychowankowie nabyli umiejętność korzystania z różnych źródeł wiedzy, z biblioteki. Podczas zajęć w czytelni dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach z tabletami. Biblioteka stała się dla przedszkolaków miejscem przyjaznym, ciekawym, inspirującym do wielu różnorodnych działań. Spotkania w bibliotece były wspaniałą okazją do poznawania rzeczywistości społeczno – kulturalnej poprzez poznawanie zasad organizacji życia społecznego, tradycji rodzinnej, kulturowej. Nasze przedszkolaki przyłączyły się również do projektu „Przyjaciel (Nie)Potrzebnej Książki”. W ramach niego została ogłoszona zbiórka nie potrzebnych książek. Zebrane książki zostały wysłane do redakcji miesięcznika Bliżej Przedszkola i za ich pośrednictwem zostały przekazane potrzebującym osobom i instytucją. Przyłączając się to tego projektu daliśmy schronienie dla zapomnianych książek z domowej biblioteki, przyczyniliśmy się do promocji czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych, wspomogliśmy placówki lub osoby potrzebujące. W zamian nagrodzeni zostaliśmy pięknym CERTYFIKATEM Przyjaciela (Nie) Potrzebnej Książki.
Agnieszka Gucwa

certyfikat 

Monday the 26th. . Joomla 3.0 Template.