Szanowni Państwo!
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
(szczegóły https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach).

zawieszenie zajec przedszkole 2020

Dlatego też najbliższe dni spędzicie ze swoimi dziećmi w domach. Zachęcamy do przestrzegania wszystkich zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz śledzenia na bieżąco komunikatów o sytuacji epidemiologicznej.

Poniżej będziemy publikować ciekawe materiały, zabawy i kreatywne pomysły. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. W pierwszej inspiracji powitanie, bajka terapeutyczna "Bajka o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie". Gorąco polecam, by oswoić dzieci z tematem.

Dbajcie o siebie w tym trudnym czasie i pamiętajcie, że czas spędzony na zabawie
z dzieckiem jest bezcenny.

voki1
Part 1 - "Garść inspiracji" O koronawirusie dla dzieci w pigułce". - wykonała Karolina Urbanowska Miejskie Przedszkole nr 8 w Gorlicach

 

 

 

 

 

 

voki2 Part 2 - Dzieci trenują w domu (opracowała Agnieszka Gucwa)

 

 

 

 

 

 

voki3Prace plastyczne - inspiracje (opracowała Patrycja Wacławik)

IMG 20200302 105333W dniu 28 lutego miało miejsce rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Mój Przyjaciel Mis Uszatek”. W tym konkursie wzięły udział nasze przedszkolaki: Iga Radzik oraz Aleksandra Piecuch.
Miło nam poinformować, że w wyniku rozstrzygnięcia konkursu Iga Radzik zdobyła wyróżnienie specjalne. Ogłoszenie wyników nastąpiło w Jasielskiego Domu Kultury.
Konkurs został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”, a istotnym elementem działań w ramach konkursu było głośne czytanie dzieciom przygód Misia Uszatka, które były inspiracją do wykonania przez najmłodszych prac plastycznych.

20200217 10013417 lutego obchodziliśmy Dzień Kota, w tym dniu dzieci mogły się przebrać za kotki i przynieść pluszowe maskotki. Bawiliśmy się w kocie zabawy i rysowaliśmy sylwety naszych pupili. Ponadto dzieci wypowiadały się na temat opieki nad zwierzętami i dowiadywały się nowych ciekawostek z życia zwierząt.
Ewa Szura

P1070763Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów czy żołnierzy, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Czerwony Kapturek lub Syrenki.

20191218 090519Realizując II edycję międzynarodowego projektu edukacyjnego Każdy z Nas jest inny, równy i wyjątkowy nasze przedszkolaki miały okazję wymienić pocztówki z zaprzyjaźnionymi placówkami. Akcję przeprowadziły Pani Joanna Korzeń, Lucyna Zawilińska oraz Karolina Urbanowska. Najmłodsi otrzymali karki bożonarodzeniowe od przedszkolaków z Bristolu w Anglii. Obie strony były bardzo wdzięczne za własnoręcznie wykonane pocztówki z ciepłym słowem i życzeniami. Całemu procesowi, zgodnie z hasłem przyświecającym akcji Kartki z Iskierkami Emocji, towarzyszył ogrom pozytywnych uczuć i wrażeń.
Karolina Urbanowska

IMG 20200120 104847Cieszymy się z sukcesu naszego przedszkolaka Igi Radzik, która zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Urodzinowa Karka dla Kubusia Puchatka”.
Iga pokonała w kategorii 3-4 latków, bardzo wielu swoich rówieśników z całej Polski !
Gratulujemy Idze i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Gucwa

20191220 113735Po zakończeniu uroczystości Jasełek w wykonaniu 6-latków wszyscy w świątecznym nastroju rozeszli się do swoich grup przedszkolnych na świąteczny obiad. Podczas łamania się opłatkiem nie zabrakło miłych słów i wzruszeń. W budynku szkoły dzieci miały okazję spożyć „wigilijny” posiłek w wyjątkowej atmosferze. Białe obrusy, piękne dekoracje, smaczne dania i wspólne biesiadowanie nadały magii Przedszkolnej Wigilii. Dodatkową atrakcją było kolędowanie przy choince z akompaniamentem pana Katechety, Piotra Zimy.

20191220 100212Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się jasełka. Dzieci pod kierunkiem Pani Ewy Muller w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa.

Thursday the 2nd. . Joomla 3.0 Template.