20161130 103657 Książka ma ogromny wpływ na rozwój najmłodszych. Kontaktu ze słowem pisanym nie jest w stanie zastąpić nic innego. Czytające dziecko potrafi bawić się wyobraźnią, a przez to jest bardziej kreatywne i zainteresowane światem. Jednym z miejsc, w których króluje książka jest biblioteka, dlatego też nasze przedszkolaki w tym roku szkolnym systematycznie odwiedzały Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach jak i biblioteką szkolną.

20170623 140904Piątkowe popołudnie, 23 czerwca 2017 r. było bardzo ważne dla przedszkolaków z grupy I. W tym dniu starszaki pożegnały się z przedszkolem. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.30 w pięknie udekorowanej sali, w obecności wszystkich zaproszonych gości. Po powitaniu przez wychowawczynię panią Agnieszkę Gucwę, wszystkich gości na scenie pojawiły się najważniejsze osoby tego dnia, czyli najstarsze przedszkolaki.

20170621 10133921 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ratownik medyczny prowadzący zajęcia opowiedział przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku.

P1040665W dniu 20 czerwca przedszkolaki z grupy VI zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas którego dzieci zaprezentowały swój program artystyczny złożony z inscenizacji pt. „Zgubione korale” wg B. Szelągowskiej, wierszy, piosenek. Występ zakończył pokaz tańca w wykonaniu całej grupy. Po występie były życzenia i wręczanie wykonanych przez dzieci upominków.

DSCN0533W bieżącym roku szkolnym w miesiącu marcu i czerwcu w grupie sześciolatków zostały przeprowadzone zajęcia programu ,,Przyjaciele Zippego”. W zajęciach tych uczestniczyło 19 dzieci. Realizacja programu obejmowała 24 spotkania w 6 częściach tematycznych: uczucia, komunikacja, przyjaźń, rozwiązywanie konfliktów, przeżywanie zmian i strat, dajemy sobie radę. Spotkania z Zippim sprawiały dzieciom radość i przyjemność.

20170613 163617We wtorek 13 czerwca 2017r. w Miejskim Przedszkolu nr 8 odbył się Piknik Rodzinny. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci, rodziców, dziadków, babć oraz innych przybyłych gości. W pikniku wzięli udział zaproszeni goście: pan burmistrz miasta Gorlice Rafał Kukla, pan dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach Sławomir Kowalski z panią v-ce dyrektor Małgorzatą Buźniak, pani przewodnicząca Komisji Oświaty Maria Ludwin, pani Grażyna Juruś przedstawiciel Zarządu Osiedla nr 8 w Gorlicach, pan Tomasz Chmura radny miasta Gorlice.

20170612 093224 Nietrzeźwi kierowcy stanowią w Polsce jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla kierowcy, pasażerów i dla innych użytkowników dróg, po których jedzie nietrzeźwy kierowca. Widząc potrzebę podniesienia wiedzy w społeczeństwie na temat skutków powadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu i wyrobienia umiejętności sprzeciwu dzieci i dorosłych w sytuacji gdy nietrzeźwy chce kierować pojazdem, przedszkolaki Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach wraz z pracownikami w dniach 12 i 13 czerwca 2017 r. przyłączyło się do Kampanii Społecznej „NO PROMIL – NO PROBLEM”.

IMG 20170613 15014110 czerwca 20017 roku w Hali Sportowej w Bieczu odbył się IV Festiwal Tańca „Roztańczona szkoła” zorganizowany przez Panią Aleksandrę Niemiec, założycielkę Akademii Tańca „Impuls” z Libuszy. Wzięło w nim udział 340 uczestników z województw małopolskiego i podkarpackiego, tańczących w zespołach podzielonych na 4 kategorie wiekowe. W najmłodszej grupie 3-6 lat znalazło się 5 zespołów tanecznych, a wśród nich Roztańczona „8” z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach.

Sunday the 24th. . Joomla 3.0 Template.