20180517 101924Dnia 17 maja przedszkolaki z wszystkich grup po raz czwarty wzięły udział w IV OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

20180419 094329Tradycją naszego przedszkole od kilku lat jest wizyta na lekcjach klasy pierwszej szkoły podstawowej. Celem naszej wizyty jest bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać po ukończeniu przedszkola. Nasi podopieczni zostali bardzo miło przyjęci. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nich zajęciach dydaktycznych w klasie 1a i 1b.

20180427 105957Wszyscy wiemy, jak wiele energii i wyobraźni drzemie w małych dzieciach. Aby pomóc im poznawać świat poprzez miłą zabawę w dniu 27 kwietnia wszystkie przedszkolaki wzięły udział w przedszkolnym przeglądzie tańców Roztańczone Przedszkolaki. Każda grupa przygotowała piękne tańce, które z dumą prezentowały swoim kolegom oraz paniom.

31302021 1745372382207074 4880938329962446848 nDnia 24 kwietnia grupy młodszych przedszkolaków wzięły udział w niecodziennej wystawie. Dzieci miały niebywałą okazję obejrzenia bardzo ciekawej części kolekcji ze zbiorów entomologa - pana Romana Zamorskiego z Gorlic. Jego hobby i fascynacją od lat są motyle. Zaproszony gość współpracuje z zakładem Zoologii w Krakowie oraz dyrekcją Pienińskiego Parku Narodowego. Piękne okazy motyli i chrabąszczy, które dominowały w kolekcji – pochodzą z wielu regionów świata, m.in. z amazońskiej dżungli, Madagaskaru Papui –Nowej Gwinei. Dzieci z zainteresowaniem słuchały krótkiej prelekcji o owadach, a później z bliska oglądały i zachwycały się różnorodnością barw wyeksponowanych okazów. Panu Romanowi dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody.
Agnieszka Gucwa

20180423 10185723 kwietnia przedszkolaki spotkały się na sali gimnastycznej , aby świętować „Dzień Ziemi”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta, zielona. Każda grupa zaśpiewała ekologiczną piosenkę oraz wykrzyczała ekologiczne  hasło . Następnie dzieci wypowiedziały uroczyste przyrzeczenie:

misiolanki

 W ubiegłym tygodniu zawitał do nas nietypowy gość. Mały pluszowy miś Noti Łanek. Jego odwiedziny odbyły się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Podróże MISIOłanków". Ta czteroosobowa rodzinka podróżuje po całej Polsce odwiedza przedszkola, ucząc jak żyć zdrowo i bezpiecznie. Nasz miś to specjalista w dziedzinie ekologii. Jest miłośnikiem przyrody i podróżnikiem. Po wizycie misiu zabierze prace plastyczne przedszkolaków na temat "Pocztówka z Twojej miejscowości" i zostaną one wystawione na fanpage Organizatora. Dokładna data i czas trwania konkursu zostanie podana na naszej stronie internetowej w czasie wyznaczonym przez NotiNote Sp.zo.o.

2E0A5215Są takie święta raz do roku,
co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońce blasku.
I wielka miłość rośnie w nas.
Miłość do ludzi, do przyrody.
W zielone każdy z wiosną  gra.
Już zima poszła spać za morze,
a w naszych sercach radość gra.


Tymi słowami 26 marca w Miejskim Przedszkolu nr 8 w Gorlicach rozpoczęło się spotkanie wielkanocne,  przygotowane przez dzieci  z okazji  zbliżających  się Świąt Wielkanocnych.

20180315 105233W dniu 22 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Łasuchowo, ale zdrowo". Zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Leśniowska-Żegleń. Dzięki uprzejmości mamy Milenki dzieci 5-letnie z grupy Karoliny Urbanowskiej zapoznały się z dobrodziejstwami zdrowego łasuchowania.  Pierwszy powstał ziołowy chlebek z białej mąki orkiszowej.

Sunday the 27th. . Joomla 3.0 Template.