20171218 122427Miło nam powiadomić, iż tegoroczna akcja Gwiazdka dla Zwierzaka po raz kolejny w naszym przedszkolu zakończyła się pełnym sukcesem! Podczas trwania tej akcji udało nam się zebrać bardzo dużo karmy dla piesków i kotków, którą przekazaliśmy naszej lokalnej Fundacji Psy Stań . Druga część darów zostanie przekazana do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie. Organizując takie akcje chcemy od najmłodszych latbudzić w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby i krzywdę mniejszych i słabszych.

2E0A9692 721 grudnia starszaki z grupy I przygotowały świąteczny występ, na który zaprosiły swoich rodziców. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć występ dzieci, które tańczyły, recytowały wiersze, śpiewały kolędy i świąteczne piosenki. Śpiewem, wierszykami, tańcem przedszkolaki wprowadziły wszystkich obecnych w radosny bożonarodzeniowy nastrój. Po przedstawieniu dzieci rozdały swoim rodzicom prezenty oraz zaprosiły na poczęstunek. Na naszym występie bardzo miło było nam gościć Burmistrza Gorlic Rafała Kuklę, który złożył wszystkim obecnym piękne świąteczne życzenia.
Agnieszka Gucwa

25552595 161489W środę 20 grudnia w każdej grupie przedszkolnej odbyła się uroczysta Wigilia. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie serdeczne życzenia, a następnie przy pięknie nakrytych stołach spożywaliśmy wigilijne potrawy. Świąteczną atmosferę zakończyło wspólne kolędowanie.
Agnieszka Gucwa

20171206 110854Okres przedświąteczny to czas, kiedy większość z nas angażuje się w przeróżne akcje, dzięki którym możemy okazać swe serce – podzielić się cząstką siebie. W tym roku dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach już po raz drugi miały okazję włączyć się w wyjątkową inicjatywę pod hasłem „Serce za odwagę”.  Podczas zajęć przedszkolaki tworzyły kartki oraz życzenia świąteczne dla zasłużonych kombatantów walczących w obronie Ojczyzny, które następnie zostały wysłane do organizatora tej pięknej akcji Miejskiego Przedszkola nr 2 w Płocku.

20171206 1055066 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- Święty Mikołaj! Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Po śniadaniu przedszkolaki powitały długo oczekiwanego gościa . Dzieci z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który przeprowadził z nimi rozmowę na temat bycia grzecznym.

24251065 1523110807810528 342053702 oW listopadzie w grupie maluszków odbyła się pierwsza ważna uroczystość przedszkolna - „Pasowanie na Przedszkolaka”.  Na występ zostali zaproszeni rodzice, którzy z dumą obserwowali swoje pociechy. Były tańce, piosenki i wierszyki.   Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem. Na zakończenie tej uroczystości pani kierownik Maria Przetacznik, wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom.
Agnieszka Gucwa

20171124 103106 HDR25 listopada obchodzimy święto Pluszowego Misia – najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela dzieci. W związku z tym świętem, przedszkolaki z grupy V razem z wychowawczynią, zaprosili Rodziców na zajęcia otwarte.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci i rodzice poznali historię pluszowego misia. Były wspólne tańce, wierszyki, konkursy i zabawy. Na koniec każdy przedszkolak wraz z rodzicem wykonał pracę plastyczną- oczywiście misia.

misW dniu 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Z okazji tego święta starszaki wzięły udział w konkursie plastycznym „Przyjaciele Kubusia Puchatka” oraz w konkursie wiedzy misiowej.

Monday the 22nd. . Joomla 3.0 Template.