P1050012Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła, hymnu i biało – czerwonej flagi.
Z okazji Święta Niepodległości przedszkolaki uczestniczyły w różnych ciekawych zajęciach o naszej ojczyźnie. Celem tych zajęć było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci poprzez przybliżenie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

kanapka8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień zdrowego śniadania". Dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki. Wykorzystując rzodkiewkę, szczypiorek, pomidory, ogórki i wędlinę wyczarowały ciekawe i zdrowe śniadanie dla siebie.
Wszystkie dzieci z dużym apetytem zjadły pyszne śniadanko! Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczył dzieciom sił do nauki i zabawy.

P10409566 października przedszkolaki, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Kozucha- Kłamczucha”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały widowisko, oceniając zachowania głównej bohaterki. Obserwując postępowanie Kozuchy, nauczyły się ,że kłamstwo nie popłaca. Przedstawienie wzbudziło zachwyt najmłodszych, stając się piękną, umoralniającą bajką.
Agnieszka Gucwa

konkurs recytatorski 1823 października br. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się XXXVI Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza w kategorii I – klasy 0. Wzięło w nim udział troje naszych przedszkolaków z grupy sześciolatków: Anastazja Hojsak, Dominik Świątek i Michał Nowak.
Komisja konkursowa w składzie pani Teresa Klimek, pani Anna Nigborowicz i pani Barbara Fugiel po wysłuchaniu 16 prezentacji dzieci z całego powiatu gorlickiego, oceniając dobór repertuaru odpowiedni do wieku wykonawcy, sposób deklamacji, kulturę i wyrazistość słowa oraz ogólne wrażenie artystyczne, przyznała cztery wyróżnienia a w tym jedno dla naszego przedszkolaka Anastazji Hojsak.

DSC06637

18 października przedszkolaki z grupy I i VI, udały się na wycieczkę do Folusza. W tym dniu pogoda była słoneczna i zachęcała wszystkich  do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pierwszym punktem naszej wycieczki była  wędrówka szlakiem na „Diabli kamień”. Po drodze można było podziwiać przyrodę i zrobić ciekawe zdjęcia. Po „zdobyciu” góry i krótkim odpoczynku, udaliśmy się do ośrodka wypoczynkowego mieszczącego się w centrum Folusza. Tam piekliśmy kiełbasę i ziemniaki, ponieważ świętowaliśmy również „dzień pieczonego ziemniaka”. Na nasze pieczone rarytasy, przedszkolaki czekały z dużą niecierpliwością.

DSC0661214 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 6-latki zaprosiły wszystkich pracowników przedszkola jak również tych którzy przebywają już na emeryturze na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Starszaki zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek a także tańców. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły zaproszonym gościom upominki w postaci przepięknych serduszek.

20171006 100641Miejskie Przedszkole Nr 8 przy MZS Nr 6 w Gorlicach od lat realizuje Program „Czytające Przedszkole” w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania dzieciom.
W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy akcję "Goście czytają - dzieci słuchają". Jej celem jest systematyczny kontakt dziecka z książką, który aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Warto wspomnieć, iż w dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

20171006 111759Na przełomie września i października starszaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji miesięcznika „Bliżej Przedszkola”- Pocztówkowe przedszkole. Aby przyłączyć się do tej akcji, przedszkolaki wysłały widokówkę z swoją miejscowością z pozdrowieniami dla całego Krakowa a w szczególności dla Smoka Wawelskiego. W odpowiedzi, redakcja miesięcznika odesłała nam przepiękną, rysowaną specjalnie dla BLIŻEJ PRZEDSZKOLA kartkę z Krakowa. Akcja POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE to coś więcej niż wymiana pocztówek – to również edukacja regionalna! 
Agnieszka Gucwa

Monday the 20th. . Joomla 3.0 Template.