warsztaty 2019 4b4 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 4b wraz z opiekunami, panią Katarzyną Fiegą oraz pania Agnieszką Sztabą wzięli udział w warsztatach pt. „Życie na wsi 100 lat temu”. Warsztaty odbyły się w Łemkowskiej Zagrodzie Edukacyjnej powstałym przy gospodarstwie agroturystycznym ,,Dziubyniłka” we wsi Gładyszów.
Uczniowie mieli okazję zwiedzić zagrodę, która jest rekonstrukcją tradycyjnej zabudowy łemkowskiej. Zobaczyli pomieszczenia wyposażone w dawne sprzęty i narzędzia oraz olejarnię taranową do ,,bicia” oleju lnianego metodą sprzed 100 lat.

W obiekcie zgromadzono również komplet narzędzi i sprzętu do obróbki lnu, włącznie z wózkiem do kręcenia powrozów i warsztatem tkackim a także narzędzia do obróbki drewna, wyrobu łyżek i gontów, zbioru i obróbki zbóż, oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Większość zgromadzonych eksponatów ma dziś już charakter unikatowy.
Czas spędzony w Gładyszowie  przybliżył uczniom budownictwo, rolnictwo, zajęcia gospodarcze i rzemiosło oraz obowiązki dzieci w dawnych czasach na wsi.

Wednesday the 28th. . Joomla 3.0 Template.