dzien europejski 2019W czwartek 9 maja po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbył się Dzień Europejski. Obfitował on w wiele atrakcji proeuropejskich. Na korytarzu szkolnym odbyła się wystawa utworzona z plakatów dotyczących państw europejskich. Każda z klas w barwny sposób zaprezentowala wylosowany wcześniej kraj. Tego dnia uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach. Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, którego celem była popularyzacja tematyki funkcjonowania i członkostwa Polski w Unii, przeznaczony był dla klas 4 8 SP i III Gim. Wyłonionych zostało trzech zwycięzców, którzy zdobyli równą ilość punktów. Gratulujemy uczniom klasy 8a: Dawidowi Szewczykowi, Bartkowi Mrozkowi i Ani Karpik.

 

Klasy młodsze natomiast brały udział w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej. Uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje talenty, zarówno wokalne jak i językowe. W konkursie tym wystąpiło 31 młodych artystów a wyróżnione zostały następujące osoby: Iga Dyląg z klasy 1a, Anastazja Hojsak z klasy 1b, Patrycja Piotrowska, Alicja Kapłon, Urszula Cionek z klasy 2a oraz Zosia Dziubaczka, Zuzia Jankowska i Patrycja Solan z klasy 3a.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez członków Szkolnego Klubu Europejskiego była prelekcja dla klas 1-3 SP na temat Unii Europejskiej. Najmłodsi dowiedzieli się ile państw liczy Unia Europejska, jakie są jej symbole oraz co Unia Europejska robi dla swoich obywateli. Dodatkowo, zaprezentowano im wiele ciekawostek dot. poszczególnych państw czlonkowskich oraz zachęcono do zapoznania się z Kącikiem dla Dzieci dostępnym pod adresem https://europa.eu/kids-corner/parents-teach/index_pl.htm.
Natomiast klasy starsze zostały zaproszone na prezentacje multimedialną na temat „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”, w której przedstawionych zostało 10 powodów, dla których powinno się znać co najmniej dwa języki.

Na koniec dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły zatańczyli wspólnie „Belgijkę”, czyli francuski taniec ludowy, popularny i często tańczony podczas różnych wydarzeń i konwentów, także w naszej szkole :-)

Thursday the 29th. . Joomla 3.0 Template.