wosp 2019W styczniowym słońcu wolontariusze WOŚP zbierali dary serca na sprzęt medyczny do polskich szpitali. Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów z MZS nr 6 w Gorlicach. Uzbierali – uwaga!! - 17 026 zł. Prawdziwy rekord! Spisali się po prostu na medal. Najskuteczniejszym wolontariuszem w tym roku okazał się Kacper Rak - zebrał prawie 3500 zł! Ale nie brakowało innych wolontariuszy , którzy przekroczyli lub znaleźli się blisko kwoty 2000 zł : Bartek Mrozek – pomagali mu Kuba Rolak i Maciek Gorzkowicz, Zuzia Cisowska, Kuba Bednarz.
Pomaganie innym pozwala nam lepiej czuć się ze sobą, poczuć się wartościowszym człowiekiem, pozbyć się uprzedzeń i kompleksów. Pozwala stać się lepszym i wrażliwszym człowiekiem.
Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie i była świetnie zorganizowana.


A oto nasi wolontariusze:
Klasa IIIA –
gimnazjum: Kacper Rak, Zuzia Cisowska, Julka Chmura, Weronika Deć, Dymitr Majchrzak, Kuba Bednarz
Klasa 8a -
Ania Karpik, Bartek Mrozek, Martyna Orlof, Vittoria Pesce, Kuba Rolak, Maciek Gorzkowicz
Klasa 8b-
Michał Obrzut, Weronika Liana, Oliwia Chmura, Szymon Makowski, Kajetan Borowicz
Na wysokości zadania stanęli także nauczyciele z „szóstki”. W MZS 5, gdzie mieścił się sztab akcji , obsługiwali kuchnię i czekali z gorącym żurkiem, bigosem, bograczem , herbatą oraz z kanapkami , a także z czymś słodkim na zmarzniętych i zmęczonych wolontariuszy.

Nauczyciele –wolontariusze:
p. Małgorzata Tokarz, p. Lucyna Ciszczoń, p. Małgorzata Buźniak, p. Sylwia Zimowska, p. Wiesława Ptaszek, p. Danuta Zimowska oraz p. Katarzyna Fiega , która z ramienia szkoły koordynowała nabór wolontariuszy do akcji.
Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję. Wielkie dzięki dla gorliczan.
Sławomir Kowalski

Sunday the 25th. . Joomla 3.0 Template.