synerise 201814 grudnia jest ważnym dniem dla naszej szkoły. W I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach oficjalnie ogłoszono start programu AI Schools & Academy, którego pomysłodawcą i patronem jest Jarosław Królewski, CEO firmy technologicznej Synerise.
Ta wspaniale rozwijająca się polska firma informatyczna, rywalizująca z powodzeniem z największymi gigantami cyfrowymi na świecie sfinansuje nauczanie sztucznej inteligencji w 1500 przedszkolach i szkołach powszechnych. Do końca stycznia 2019 r. potrwa nabór placówek do programu. Ale nabór nie dotyczy MZS nr 6. Wraz ze Szkołą Podstawową w Hańczowej, z Zespołem Szkół Rolniczych w Hańczowej i z I Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach będziemy pierwszymi beneficjentami tego niesamowitego projektu. Dlaczego? To po prostu miłość do małej Ojczyzny, do Ziemi Gorlickiej na której urodził się i wychował Jarosław Królewski, CEO Synerise i patron przedsięwzięcia.


Wśród partnerów Synerise znajdują się Bank Pekao SA, Carrefour, CCC, eobuwie.pl, EY, Media Expert, Microsoft, Orange, Oriflame, PZU i Żabka Polska. Przybywają kolejni partnerzy tego projektu.
Zajęcia te pozwolą uczniom rozwijać swoje umiejętności, poszerzać zakres zainteresowania nowoczesnymi technologiami, a także aktywizować kadrę nauczycielską do rozwoju swoich kompetencji.
Zgromadzonym w LO uczniom, nauczycielom i przedstawicielom władz samorządowych przybliżyli problematykę sztucznej inteligencji :
Jarosław Królewski / Synerise/,
Mark Loughran – Dyrektor Generalny Microsoft Polska
TBC – Ernst and Young
Szymon Mitoraj - Managing Director, Chief Digital Officer PZU
Tomasz Blicharski – Wiceprezes, Chief Financial & Development Officer – Żabka
Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów przygotowanych przez Synerise i Partnerów dla dyrektorów w/w szkół znamienici goście odwiedzili także naszą szkołę, gdzie zostali powitani przez nauczycieli i uczniów „szóstki”.
Dla głodnych wiedzy o sztucznej inteligencji i Synerise : wywiad z p. Jarosławem Królewskim „ Zrobimy z Synerise największą polską firmę ” w najnowszym nr. czasopisma Forbes – styczeń 2019

Sunday the 25th. . Joomla 3.0 Template.