pogrzeb 2018W dniu 9 maja zmarła niespodziewanie p. Verebelyine Toth Mariann – wieloletnia kierowniczka internatu w zaprzyjaźnionej z nami szkole w Nyirscholos na Węgrzech. Dzięki jej zaangażowaniu współpraca naszej szkoły z przyjaciółmi z Węgier utrzymuje się od 1992 roku. Pani Kierownik oprócz corocznej współpracy, gościła także nasze grupy taneczne na Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży Suliexpoo w Nyiregyhaza. Zdobywaliśmy tam puchary i wyróżnienia. Była koordynatorem licznych projektów unijnych dotyczących wymiany młodzieży i kadry nauczycielskiej pomiędzy Węgrami a Polską. Prawie corocznie odwiedzała z uczniami Gorlice podziwiając piękno miasta i okolic. 

 

W dniu 17 maja w uroczystościach pogrzebowych w Nyiregyhaza wzięła udział delegacja szkoły w osobach dyrektor MZS nr 6 - p. Sławomir Kowalski, p. wicedyrektor M. Buźniak, p. A. Jamer oraz reprezentująca środowisko sportowe Gorlic/ tenis stołowy/ p. Stanisława Wojtas.
Podobnie jak Ś.p. Janosz Czasari – dyrektor tej węgierskiej szkoły – Pani Mariann na zawsze pozostanie w naszej pamięci…. .

Sławomir Kowalski

Thursday the 22nd. . Joomla 3.0 Template.