djo 2018Jak co roku, już ósmy raz z rzędu, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Tegoroczna akademia nieco różniła się od poprzednich ponieważ została zorganizowana pod hasłem „6-ka’s Got Talent!!!” a organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele języka angielskiego pod przewodnictwem p. Sylwii Zimowskiej.
Przed członkami jury oraz zgromadzoną publicznością uczniowie pochwalili się swoimi zdolnościami wokalnymi, tanecznymi oraz lingwistycznymi, gdyż wszystkie piosenki były śpiewane głównie po angielsku, a chłopcy z klas piątych zadebiutowali na scenie piosenką w języku rosyjskim.


Konkurs składał się z dwóch części, castingu w którym wzięło udział ponad 30 uczestników oraz finału rozegranego pomiędzy 6 osobami. Decyzją jury, muzyczny talent show zorganizowany dla klas młodszych wygrał duet z kl. 3b Julianna i Blanka, a zwyciężczynią konkursu dla klas starszych została Nikola Hajduk z kl. 7b.
Gratulujemy również finalistom szkolnych konkursów językowych, którzy w dniu wczorajszym zostali nagrodzeni.
W międzyklasowych konkursach literowania „Spelling Bee” zwyciężyli:
Jakub Jasnos z kl. 4a i Konrad Tajak z 4b
Eryk Potok z kl. 5a
Oliwia Gruca z kl. 6b

Szkolny Konkurs Filmu Anglojęzycznego wygrała grupa uczniów z kl. 7b, którzy w humorystyczny sposób wcielili się w role aktorów kultowego filmu „Kevin sam w domu”.

Akademia dostarczyła wielu wrażeń . jesteśmy dumni, że mamy w szkole tyle talentów i tyle odważnych uczniów, którzy tak dobrze czują się na scenie.

 

Thursday the 29th. . Joomla 3.0 Template.