k matem 20178 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbył się finał Konkursu „Matematyczny Wyścig”. Oczywiście wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły : Izabela Bubniak, Karolina Falisz, Aleksandra Lewińska, Katarzyna Szurek , Zuzanna Zięba, Miłosz Bedryło i Mateusz Krężołek.
Uczniowie klasy IIIa gimnazjum pod okiem pani mgr Małgorzaty Kędzior zmagali się z trzema etapami konkursu. Najpierw rozwiązywali zadania matematyczne na platformie Moodle, następnie wzięli udział w „Matematycznych Podchodach po Gorlicach”, a w edycji finałowej zmierzyli się z Łamigłówkami i zagadkami matematycznymi.
I miejsce w I etapie zdobył Mateusz Krężołek, w III etapie I miejsce zdobyli Izabela Bubniak i Mateusz Krężołek. W klasyfikacji generalnej wygrał Mateusz Krężołek. Pokonał ponad stu gimnazjalistów z szkół powiatu gorlickiego, zgarniając atrakcyjne nagrody.
Krótko mówiąc, nasz kolega okazał się geniuszem matematycznym. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów!


Karolina Falisz

Thursday the 29th. . Joomla 3.0 Template.