tvn 20178 listopada 2017 roku uczniowie klas VI b i VII b pojechali na wycieczkę do Krakowa. Najważniejszym punktem programu była wizyta w Telewizji TVN. Naszym przewodnikiem był pan Jerzy Kramarczyk - polski aktor teatralny, filmowy i dubingowy, od kilkunastu lat związany z TVN. Niektórzy pewnie skojarzą jego głos z bohaterami bajek „Strażak Sam” lub „Smerfy”.
Jako pierwsze obejrzeliśmy pomieszczenie, w którym obecnie nagrywany jest program 36,6 0C prowadzony przez Panią Ewę Drzyzgę. Pan Kramarczyk opowiedział pokrótce o swojej karierze filmowej, następnie zdradził kilka tajemnic z planów filmowych. Zapoznaliśmy się również z nowymi pojęciami, które są ściśle związane z pracą w telewizji, takimi jak: casting, scenografia, dubbing, aktor, reżyser.
Następnie przeszliśmy do studia nagrań, mogliśmy stanąć za kamerami i poznać pracę operatora. Zapoznaliśmy się też z pracą w reżyserce oraz zobaczyliśmy jak tworzy się efekty specjalne. Świetna pamiątka – mamy to na płycie CD.


Wielką atrakcją dla wszystkich zwiedzających było przejście do pomieszczeń bardzo popularnego serialu "Szpital. Na żywo zobaczyliśmy salę segregacji pacjentów, rejestrację, kawiarnię i wiele innych pokoi chorych, które na co dzień oglądamy tylko w telewizji. W poczekalni SOR-u czekało kilkoro statystów, a w kawiarni mogliśmy zobaczyć kilku lekarzy i pielęgniarki. Niektórzy chętnie pozowali z nami do zdjęć.
Jeszcze większym przeżyciem okazało się jednak zwiedzenie hali zdjęciowej „Szkoły”. Zobaczyliśmy korytarze, salę gimnastyczną, i klasopracownie m.in. biologiczną, salę języka polskiego, salę historyczną, salę komputerową, radiowęzeł, pokój nauczycielski, szkolny sklepik. Dużą ciekawość budziły szatnie oraz łazienki. Spotkaliśmy także kilkoro młodych aktorów wypoczywających podczas przerwy w nagraniu. Na pamiątkę tych niecodziennych chwil otrzymaliśmy zdjęcia z autografami aktorów występujących w tych serialach.
Po ekscytującym zwiedzaniu studia TVN udaliśmy się do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji astronomicznej, posłuchać ciekawostek o wszechświecie, a także uczestniczyć w seansie w Planetarium, gdzie pod sztucznym niebem „podróżowaliśmy w kosmos”.

Thursday the 22nd. . Joomla 3.0 Template.