DSCN79034 października odbył się coroczny rajd pieszy dla klas I-III ,,Znam moje miasto Gorlice”. Uczniowie klas pierwszych wędrowali ulicami naszego miasta i poznawali jego historie i ciekawe w nim osobliwości. Udali się również do Urzędu Miasta, gdzie oglądali z wieży ratusza piękną panoramę miasta. Następnie mogli poczuć atmosferę panującą w Sali Obrad.
Klasa druga zwiedzała Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie oglądali wiele eksponatów przybliżających historię miasta Gorlic . Dowiedzieli się o życiu Pogórzan ich zwyczajach i kulturze.

Klasy trzecie odwiedziły Skansen Przemysłu Naftowego ,,Magdalena”, gdzie zapoznały się z historią Gorlickiego Zagłębia Naftowego. Dowiedziały się jak wydobywano ropę naftową tak ważną dla naszego regionu.
Uczniowie wszystkich klas spotkali się na placu biwakowym przy Willi Ludwinów, gdzie czekała na nich pyszna kiełbasa z i gorąca herbata. Po wspólnych zabawach i grach na świeżym powietrzu uczniowie pełni wrażeń udali się w drogę powrotną do szkoły ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Ropy.
Wiesława Ptaszek

Thursday the 29th. . Joomla 3.0 Template.